גודל פין

אחת הבעיות השכיחות ביותר בקרב גברים בנושא התפקוד המיני אינה דווקא בעיה רפואית, אלא בעיה שקשורה לדימוי גוף לא נכון – מחשבות על גודל איבר המין ומסקנה לא נכונה שאיבר המין שלי קטן ולכן אני נכשל בתפקוד המיני.

בעוד שמרבית הגברים מקבלים בסופו של דבר את הגזרה ומתמודדים עם גודל איבר המין שלהם, בין אם הוא אכן קטן או שמדובר רק בראייה לא נכונה של הגוף, אחרים מפתחים לעיתים תסביכים חמורים שקשורים לרצון להגדיל או להאריך את איבר המין. תסביך זה נקרא בין היתר “תסמונת הפין הקטן” והוא מתבסס על חרדה אמיתית וקיומית שנובעת מגודלו של איבר המין הזכרי. תסביך זה גורם כמובן לבעיות רבות בנושא התפקוד המיני ודורש בדרך כלל טיפול שורשי ומהותי של אורולוג ויועץ סקסולוג שיסייעו לאותו גבר להתמודד עם בעיה זו ולפתח עיסוק נכון ובריא במין.

מדוע גודל איבר המין מעסיק אותנו כל כך?

גודלו של איבר המין מעסיק גברים רבים בעיקר בגלל מסרים לא נכונים. כבר מגיל צעיר מתמודדים גברים רבים עם מיתוסים שונים הקשורים לאיבר המין הגברי. למרות שמחקרים בנושא מיניות  הראו שהמיתוס “הגודל אינו קובע” הוא נכון , גברים רבים עדיין  מושפעים מתמונות במגזינים וסרטונים באינטרנט או מקבלים הערות מגברים אחרים.  כל המסרים האלו מתייחסים לגודל איבר מין זכרי שחייב להיות “גדול” או “ענק” או “ארוך” כדי לספק את האישה וכדי לקיים מערכת מינית טובה.

בנוסף, גברים נתקלים במקלחות משותפות, בטיולים שנתיים, בשיחות עם חברים ועוד אינספור הזדמנויות בנושא זה ונחשפים מבלי להתכוון לגודל איבר מינם של חברים ושותפים למסע. הדבר הזה יוצר תחרותיות או קושי לקבל את עצמך ודימוי הגוף יכול לספוג מכה קשה. כל הגורמים האלו מביאים בסופו של דבר לתסביכים כמו תסביך הפין הקטן ואלו דורשים טיפול מהותי כדי לעזור לאותם גברים לקיים שגרה מינית נטולת חרדות.

טיפול נכון

גברים רבים עושים את הטעות ומחפשים אחר פתרונות להגדלה או להארכה של הפין לפני שקיבלו ייעוץ מתאים אצל אורולוג או סקסולוג. הם משתמשים בפרוטזות, נעזרים בטיפולים כמו זריקות סיליקון ואפילו פונים לקבלת עזרה כירורגית ממרפאות לרפואה אסתטית שמציעות ניתוחי הארכה או הגדלה של איבר המין הזכרי. חשוב לציין שלפני שמתחילים בחיפוש אחר פתרונות לבעיה, חשוב לבדוק האם הבעיה אכן קיימת.

גודל הפין נמדד לפי סנטימטרים ולמעשה, פין קטן מבחינה רפואית הוא פין שבעת זיקפה אורכו אינו עובר 10 סנטימטרים. מקרים אלו הם נדירים מאד ולמעשה, לעיתים קרובות פין שנראה קטן בזמן שהוא רפוי יהפוך לגדול באופן משמעותי דווקא בעת זיקפה. הידע המוקדם השגוי אצל גברים רבים גורם להם לחשוב שיש להם בעיה, בעוד שלמעשה הם נמצאים בתוך הסטטיסטיקה התקינה לחלוטין.

הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות לפני הכל לקבלת ייעוץ. המבוכה שבעניין היא הקושי המשמעותי הראשון אך חשוב לגבור עליה כדי לקבל טיפול יעיל ולהנות מחיי מין טובים. ייעוץ זה מתחיל בהפנייה לאורולוג שיוכל לבדוק האם אכן ישנה בעיה רפואית שקשורה לגודל הפין ויוצרת את הבעיה בתפקוד המיני. במידה ולא מדובר בבעיה רפואית, יופנה אותו גבר לייעוץ אצל סקסולוג או מומחה לתפקוד מיני בדיסיפלינה אחרת. אותו סקסולוג יעבוד עם הגבר על שיטות לשיפור הדימוי העצמי הנמוך ולחיזוק היכולות המיניות מבלי לחוש שגודל איבר המין הוא מכשול.


 • מיוצר במעבדות מאושרות
  עי משרד הבריאות
 • אינו מכיל הורמונים
  או סטרואידים
 • ללא תופעות לוואי
 • מיוצר תחת התקנים
  המחמירים ביותר
 • בעל תעודת
  הכשר